[ Текро-Дніпро ]

Виробник №1 лікувальних добавок, преміксів та БМВД

Головна » Статті » Корисна інформація

Премікси та користь від їх використання

Для сбалансування раціонів тварин в даний час використовують амінокислоти, вітаміни, макро-та мікроелементи, пігменти, ферменти, консерванти, антиоксиданти, емульгатори, протибактеріальні речовини іантигельмінтиків, кокцидіостатики і багато інших компоненти. Такі препарати вводять в корми у вигляді попередніх сумішей, які отримали назви преміксів. Під преміксами розуміють однорідні суміші біологічно активних речовин з наповнювачем. В якості наповнювача зазвичай використовують кормові засоби, такі, як пшеничні висівки, шроти, кукурудзяна, кістяна і навіть трав'яна мука, кормові дріжджі багато інших. 
Одне з умов одержання дешевої високоякісної продукції - застосування в годівлі тварин раціонів, збалансованих за великим ряду поживних, мінеральних та біологічно активних речовин. Особливе місце при цьому відводять преміксами, мінеральним і вітамінним сумішам.
У практиці годування тварин з кожним роком значно розширюється обсяг різних кормових добавок та особливо преміксів, мінеральних та вітамінних сумішей. Вітаміни та мінерали виконують найрізноманітніші функції, беручи участь у біосинтезі і забезпеченні життєдіяльності організму. Високопродуктивнітварини частіше відчувають дефіцит кальцію, фосфору, магнію, натрію, сірки,заліза, міді, цинку, марганцю, кобальту, йоду, селену, а також вітамінів А, D,Е, К і гр. В.

Разом з тим відчутної шкоди приносить організму надлишкове надходження деяких мінеральних елементів, таких, як ртуть, свинець, кадмій, фтор, миш'як, хром і нестача або надлишок мінеральних елементів і вітамінів в кормах завдає значної шкоди тваринництву, знижує відповідні імунні реакції,плодючість і продуктивність, ефективне використання поживних речовин,викликає захворювання і падіж, погіршує якість продукції.
Премікси призначені для виробництва білково-вітамінно-мінеральних добавок (БВМД), гарантованого збагачення комбікормів, кормосумішей. Готують премікси поспеціальними рецептами для тварин усіх видів і позначають буквеними літерами ввідповідності з кодом рецепта. Рецепт преміксу являє собою набір біологічно активних речовин (БАР) і наповнювача, виражений в масовій частці окремих компонентів у складі готової суміші.
Премікси сприяють попередженню захворювань, пов'язаних з нестачею вітамінів  і мікроелементів. Вони підвищують перетравність поживних речовин корму, покращуютьхарчову і технологічну цінність молока, м'яса, яєць, якість шкурок хутрових звірів, підвищують міцність кісток і шкарлупи яєць.
Застосування в годівлі тварин преміксів підвищує м'ясну, молочну, яєчну,  продуктивність в середньому на 10-25%. При цьому скорочується витрата кормів на диницю продукції на 8-15%, захворюваність і падіж тварин на 20-40%.Підвищення інтенсивності росту на 15% дає додатково 30-40 г м'яса при ідгодівлі бичків та 10-15 г при відгодівлі свиней. За рахунок добавок преміксу можна доатково отримати 200-400кг молока від корови за лактацію і 20-30 яєць на рік від однієї курки.
Премікси розрізняються по концентрації біологічно активних речовин і відсотку введення реміксів в комбікорми. Найбільш поширений так званий 1%-й премікс, в кому масова частка БАВ в 1т готового продукту становить від 100 до 200 г для варин різних видів, а масова частка наповнювача відповідно 900-800 г.Часто використовують премікси підвищеної концентрації (0,2-0,5%-е). Вони вляють собою суміш БАВ з невеликою кількістю наповнювача. При введен малих доз висококонцентрованого преміксу в комбікорм слід переконатися в здатності змішувача забезпечити рівномірний його розподіл в готовому продукті.
Призначення преміксу вказується виробником в посвідченні якості і безпеки на етикетці. Премікс можна вводити в комбікорм тільки для тієї групи тварин, для якої він призначений.
По повнот ізмісту БАВ премікси можуть бути вітамінні, що містять повний набір тільки вітамінів, або мінеральні, що містять тільки солі мікроелементів. Для повного задоволення потреби тварин в БАВ в комбікорм повинні вводитися обидва види преміксу.
Премікси підвищеної концентрації (0,2-0,5%-е) слід виробляти як вітамінні концентрати без введення в них солей мікроелементів. Контакт вітамінів між собою не призводить до негативних наслідків (крім контакту холіну-хлориду з вітамінами А, В1, В6, К3 і С, у яких він може викликати зниження активності).
Показникамиками   йоду можуть служити йодистий калій, йодистий натрій і йодноватокислий калій.Солі йоду в розчинах не можна змішувати з мідним купоросом, їх застосовують для йодування кухонної солі.
Для забезпеченнятварин марганцем використовують сірчанокислий марганець (23% марганцю) і його оксиди.
Сірчанокислий цинк (22% цинку і близько 11% сірки), хлористий цинк і окис цинку застосовують для заповнення дефіциту цього мікроелемента при приготуванні комбінованих кормів для всіх видів сільськогосподарських тварин.
Застосування макро-і мікроелементів в годівлі тварин дає найбільший ефект в тому випадку, коли їх вводять в промислових умовах в комбіновані корми,кормосуміші та білково-вітамінні добавки у вигляді комплексу різних солей. 
Зробимо висновки.
Проблема правильної годівлі великої рогатої худоби сьогодні особливо актуальна, оскільки як в собівартості кінцевої продукції частка витрат на корми займає всебільшу питому вагу і за різними даними продуктивність тварин на наших підприємствах на 70-90% залежить від фактора годівлі. Сьогодні незбалансоване годування стримує прояв високого генетичного потенціалу тварин.Наукові досягнення в годівлі тварин в останні десятиріччя значно випереджають успіхи практичного тваринництва, а більшість фахівців-практиків відчувають брак сучасних знань по нормованій годівлі тварин.
Організація повноцінної годівлі тварин заснована на знанні їх потреб у різних поживних речовинах, вітамінах, мінеральних речовинах і цінності певного корму в харчуванні тварин.
Годування,яке забезпечує тваринам міцне здоров'я, нормальні відтворювальні функції, високу продуктивність і гарна якість продукції при найменших витратах корму, вважається повноцінним.
Забруднення атмосфери, водних об'єктів та грунту викликає збільшення концентрації шкідливих речовин в організмі тварин. З цих причин в останні десятиліття йде зростання кількості алергічних захворювань.
Система функціонування харчування з використанням біологічно активних добавоксприятливо впливає на процеси детоксикації, активізує метаболізм в печінціі процеси видалення шкідливих речовин з організму. Для регуляції стрессу застосовують добавки, які завдяки їх тонізуючій дії підвищують опірність організму до різних несприятливих факторів.
Інтенсивний розвиток промисловості, транспорту, індустріалізації сільського господарства, прискорення науково-технічного прогресу сприяє надходженню в навколишнє середовищеважких металів техногенного походження.
Таким чином, для одержання екологічно безпечної продукції тваринництва доцільне застосування біологічно активних добавок в раціоні тварин. Ці препарати приводять у норму біоенергетичні характеристики всіх органів і тканин, а також взаємодія регулюючих систем організму - імунної,нервової та ендокринної. Вони можуть виступати в якості адаптогенів і детоксикантів,що сприяє вирішенню екологічних проблем в тваринництві.

Категорія: Корисна інформація | Додав: Sunshine_flower (10.03.2016)
Переглядів: 1839 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0